WuDe Spordiklubi on tegutseb aastast 2018 ning kuulub PWTF (Practical Wing Tchun Federation) organisatsiooni. Selle organisatsiooni eesmärgiks on õpilaste füüsiline ja vaimne areng läbi Wing Tchun võitlusstiili.

"WuDe" hiina keeles tähendab "sõjaline voorus" või "sõjaväeline moraal". "WuDe" kontseptsioon on sügavalt juurdunud traditsioonilistes hiina võitluskunstides ja peegeldab nendega seotud eetilisi põhimõtteid.

Võitluskunstide filosoofias laieneb "WuDe" kaugemale füüsilistest oskustest ja võitlustehnikatest; see rõhutab moraalse iseloomu, distsipliini ja vastutustunde arendamist. Praktiseerijatelt oodatakse, et nad järgiksid eetilisi väärtusi, nagu austus, alandlikkus, ausus ja enesedistsipliin, nii treeningkeskkonnas kui ka sellest väljaspool. "WuDe" mängib olulist rolli võitlejate juhendamisel mitte ainult kõrgetasemelise võitluskunsti saavutamiseks, vaid ka hea iseloomu ja moraalsuse kujundamiseks.

Eristatakse 5 omadust, mis on seotud võitleja mõistuse või vaimuga, ja 5 omadust, mis on seotud tegudega. Nii kuuluvad Mõistuse moraali hulka sellised omadused nagu Tahe, Vastupidavus, Järjekindlus, Kannatlikkus, Julgus, samas kui Tegude moraali hulka kuuluvad - Alandlikkus, Austus, Õiglus, Usaldus, Truudus.
Minu eesmärk ja soov treenerina on kasvatada teadlikke noori, kes mõistavad, millal ja miks tuleks jõudu kasutada.

Vjatšeslav Rotman on aastast 2007 tegelenud nii Eestis kui Inglismaal erinevate maadlusstiilidega ja vabavõitluse, kickboxingu,  jpt võitluskunstidega. Vjatšeslav avastas Wing Tchun stiili aastal 2014. Alates 2017 aastast on ta olnud SiFu Dmitri Stashevichi juhendamisel lastegruppide instruktor. Aastal 2019 teenis Rotman Euroopa meistritiitli. Tema õpilased on võitnud auhindu avatud Wing Tchuni võistlustel üle Eesti.
KOOLIST image